Na sygnale

Bielawscy policjanci kontroluję kąpieliska

follow url follow link Policjanci ze bielawskiego komisariatu systematycznie kontrolują miejskie kąpielisko usytuowane na jeziorze, basen oraz zbiornik wodny tzw. „cegielnię” gdzie jest zakaz kąpieli. Spotykają się z mieszkańcami i turystami wypoczywającymi w tej pięknej gminie. Każde spotkanie dotyczy tego, jak bezpiecznie wypoczywać.

woda1

Aktualnie pogoda sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu, dlatego też w zadaniach patroli policyjnych znajduje się również kontrola zbiorników wodnych. Policjanci systematycznie, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” rozmawiają z osobami wypoczywającymi nad wodą. Akcja informacyjno-edukacyjna poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą.

Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).

Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r.

Z uwagi na wysokie temperatury policjanci  zwracają  uwagę na zaparkowane pojazdy w szczególności w rejonach wypoczynku  oraz marketów  pod kątem pozostawiania przez właścicieli dzieci, zwierząt.

źródło: KPP Dzierżoniów
2 sierpnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*