Dzierżoniów

Dzierżoniów. Izba Pamięci WP?

Dzierżoniowski schron przy skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Piastowskiej miał już kilku właścicieli i istniało kilka propozycji zagospodarowania go. Z czasem wszystkie upadały. Czy tym razem uda się go „ożywić”?

 

go site Dzierżoniowski schron przy skrzyżowaniu ulic Daszyńskiego i Piastowskiej miał już kilku właścicieli i istniało kilka propozycji zagospodarowania go. Z czasem wszystkie upadały. Czy tym razem uda się go „ożywić”?

Szer. http://www.gulsanpolimer.com/?hs=audio-mp3-download Henryk Gutowski, szt. szer. Wojciech Loewenau oraz szer. Marek Zatorski, członkowie Dzierżoniowskiego Koła Miejskiego ZWiRWP im. 1 Korpusu Pancernego w Dzierżoniowie m.in. w tej sprawie 6 marca spotkali się z zastępcą burmistrza Dzierżoniowa Andrzejem Bolisięgą oraz kierownikiem działu Infrastruktury Społecznej Marzenną Lasotą-Darowską. 27 lutego Muzeum Miejskie w Dzierżoniowie przejęło pod swoją opiekę schron, w umowie zawartej z Urzędem Miasta zostało zaznaczone, że Koło Miejskie ZWiRWP jest zainteresowane zagospodarowaniem obiektu. – Podczas spotkania ze słów zarówno wiceburmistrza, jak i pani kierownik działu Infrastruktury Społecznej padło wiele słów wsparcia dla naszej idei utworzenia na terenie schronu izby pamięci poświęconej Wojsku Polskiemu – podsumowuje Marek Zatorski.

Koło od pewnego czasu stara się zaznaczać swoją obecność w mieście. Może tym razem schron stanie się interesującym punktem na mapie miasta.

AK

11 marca 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*