Notice: Korzystanie z get_currentuserinfo uznawane jest za przestarzałe od wersji 4.5.0! Zamiast tego użyj wp_get_current_user(). in /home/lamina/domains/tygodnikdzierzoniowski.pl/public_html/wp-includes/functions.php on line 3831
Piłka Nożna

Łodzianki mistrzyniami Polski

W miniony czwartek, 14 lipca, na boisku dzierżoniowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano ostatnie mecze decydujące o tytule mistrzowskim i o tym, kto wywalczy brązowy medal w Turnieju Piłki Nożnej imienia Ireny Półtorak do lat 16 dziewcząt w ramach 22. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (rocznik 2000). oom_04 W strugach deszczu niezłomne okazały się dziewczyny z reprezentacji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, które w meczu finałowym pokonały Dolnośląski ZPN 2:0, a w meczu o brązowy medal Wielkopolski ZPN zwyciężył Małopolski ZPN 1:0. Najskuteczniej strzelającą zawodniczką turnieju została Wiktoria Janik z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, a najlepszą bramkarką i najbardziej wszechstronną piłkarką Daniela Kosińska i Adrianna Achcińska obie z Dolnośląskiego ZPN. Po ceremonii wręczenia medali, pamiątkowych statuetek i pucharów, były okrzyki radości, uśmiechy oraz liczne sesje zdjęciowe z udziałem medalistek i trenerów poszczególnych drużyn do których najczęściej strzelali fleszami swoich aparatów fotograficznych rodzice uczestniczek tegorocznej olimpiady. Klasyfikacja końcowa: 1. Łódzki ZPN 2. Dolnośląski ZPN 3. Wielkopolski ZPN 4. Małopolski ZPN 5. Warmińsko-Mazurski ZPN 6. Podkarpacki ZPN 7. Kujawsko-Pomorski ZPN 8. Pomorski ZPN /casimiro/ fot. Kazimierz Stożek